Linalool je zodpovedný za kvetinové tóny v kanabise. Bežná je aj v levanduli a aromatických bylinkách. Vytvára relaxáciu a navodzuje spánok.
Linalool má kvetinové a levanduľové podtóny. Odrody s vysokým obsahom linaloolu podporujú upokojujúce, relaxačné účinky. Linalool sa po stáročia používa ako prostriedok na spanie a je všeobecne známe, že znižuje stres.
Linalool, ktorý sa nachádza v kmeňoch ako Lavender a Skywalker OG, sa tiež používa na zmiernenie symptómov záchvatov a poskytuje úľavu tým, ktorí trpia psychózou.
Linalool znižuje úzkostné emócie, ktoré niekedy vyvoláva čisté THC, a preto je užitočný pri liečbe úzkosti. Štúdie tiež naznačujú, že linalool posilňuje imunitný systém.
VôNa, úCinky a použitie Linaloolu
Pozrime sa bližšie na linalool. Linalool, ktorý nie je v kanabise taký bežný ako myrcén a limonén, je jedným zo sekundárnych terpénov, ktoré sú v rastline dosť rozšírené, hoci sa v žiadnom prípade nenachádza v každom kmeni alebo dokonca vo väčšine kmeňov. Má výraznú arómu, ktorú si veľa ľudí rýchlo spojí s vôňou marihuany.
Linalool je prítomný v stovkách druhov rastlín, ako aj v marihuane. Tento terpén je známy svojou korenistou a kvetinovou arómou, ktorá sa odlišuje od mnohých kmeňov kanabisu.
Tento terpén je bezfarebný alebo má svetložltý odtieň. Nachádza sa v mnohých komerčných produktoch, ako sú parfumy, šampóny, čistiace prostriedky, saponáty a mydlá. Je tiež prítomný v niektorých repelentoch proti hmyzu a je známe, že odpudzuje blchy, komáre a šváby.
ÚCinky a zdravotné prínosy Linaloolu
Liečebné účinky linaloolu sú známe už mnoho rokov. Má upokojujúce vlastnosti, ktoré vedú k pocitom hlbokej relaxácie, čo z neho robí dobrú voľbu pre ľudí s nespavosťou.
Testy vykonané na myšiach a linaloole naznačujú, že znižuje úzkosť a panické správanie a existuje veľa neoficiálnych dôkazov, že linalool vyvoláva podobnú reakciu u ľudí.
Linalool je tiež známy svojimi analgetickými vlastnosťami, takže mnohé kmene, ktoré ho obsahujú, sú známe svojimi účinkami na zmiernenie bolesti.
Je to pozoruhodné, pretože sú potrebné lieky na zmiernenie bolesti, ktoré môžu jedného dňa nahradiť nebezpečné opioidy, o ktorých je známe, že spôsobujú neprijateľné straty na životoch. Linalool je známy tým, že zvyšuje hladiny adenozínu, inhibičnej mozgovej chemikálie, o ktorej je známe, že blokuje bolesť.
Jedna štúdia, ktorá vystavovala pacientov levanduľovému oleju bohatému na linalool, ukázala veľký prísľub pre vlastnosti linaloolu zabíjajúce bolesť. Pacienti dostanú dostatočnú úľavu od bolesti, že sa mohli vzdať používania tradičných liekov proti bolesti – menovite opioidných liekov.
Linalool tiež preukázal sľubné zlepšenie pamäte. Použitie tohto terpénu pri liečbe Alzheimerovej choroby nebolo široko študované, ale doteraz uskutočnený výskum naznačuje, že má sľubný potenciál pre tento nevyliečiteľný stav.
Štatistické údaje zozbierané v roku 2018 naznačujú, že 5,7 milióna Američanov všetkých vekových skupín trpí Alzheimerovou chorobou, pričom 5,5 milióna z týchto ľudí má 65 rokov alebo viac. Desať percent ľudí starších ako 65 rokov má oficiálne diagnostikovanú Alzheimerovu chorobu, čo z nej robí poruchu osobitného záujmu.
Toto progresívne a v súčasnosti nezvratné ochorenie má za následok degeneráciu mozgu a stratu pamäti a kognitívnych schopností. Doterajšie liečebné stratégie boli väčšinou neúspešné a v súčasnosti nie je známy žiadny liek.
Je tiež známe, že je prospešný pri brzdení rastu baktérií a húb a možno aj pri liečbe rakoviny. Celá škála prospešných vlastností linaloolu zostáva do značnej miery nevyužitá a budúce lekárske využitie tohto terpénu by mohlo zahŕňať celý rad liečebných postupov.
Terpény?
Jednoducho povedané, terpény sú vonné oleje, ktoré kanabis a iné rastliny prirodzene vlastnia a ktoré definujú ich arómy a chute. Sú to, čo dáva Lemon Skunk jeho výrazný citrusový funk a Chem Dawg jeho štipľavé vlastnosti nafty.
Každý kmeň je iný a terpény sú najzrejmejším prvkom, ktorý ich odlišuje. Terpény sa nachádzajú aj v mnohých iných rastlinách. Milujete vôňu čerstvej bazalky? Áno, môžete poďakovať terpénom za lákavú vôňu bazalky.
Konopné terpény sa najsilnejšie detegujú v zrelom, neoplodnenom (nezasiatom) kvete. Bohužiaľ, tieto terpény sa môžu v sušených kvetoch ľahko degradovať nesprávnym skladovaním, manipuláciou a vystavením svetlu.
Akákoľvek diskusia o terpénoch by sa mala dotýkať aj kanabinoidov. Terpény a kanabinoidy (vrátane THC a CBD) prispievajú k účinku kanabisu pri konzumácii.
Obidve sa viažu na receptory v mozgu, čím vytvárajú celkový účinok na naše telá – vrátane euforickej nálady, ktorú väčšina ľudí hľadá pri zážitku z kanabisu.
Ľudia niekedy príliš zjednodušujú rôzne účinky indiky a sativy tým, že uvádzajú, že indika vytvára sedatívne, gaučové bzučanie v celom tele, zatiaľ čo sativa vedie k motivačnému cerebrálnemu vzrušeniu.
Aj keď je to vo všeobecnosti pravda, je to jedinečný vzťah medzi kanabinoidmi a terpénmi a ich kombinovaný vplyv (známy ako efekt sprievodu), ktorý skutočne definuje úplný zážitok.
Liečebný prínos z interakcií terpénov a kanabinoidov si vyžaduje pokračovanie štúdie. Niektorí pacienti s kanabisom uprednostňujú výsledky celej kanabisovej (kvetovej) terapie pred syntetickými alebo konopnými koncentrátmi, ako sú destiláty, ktoré odstraňujú prírodné terpény.
Stačí povedať, že vzťah kanabinoidných terpénov je fascinujúci a zložitý, ale stredobodom budú samotné terpény – a je o čom diskutovať.
Hoci kanabis obsahuje viac ako 140 druhov terpénov, len asi tucet je bežných a my sa zameriame na sedem najrelevantnejších z nich, pričom budeme diskutovať o ich prítomnosti v niektorých z našich obľúbených kmeňov.
Či už je to vlhká indica alebo ohnivá sativa, niekedy len závan konkrétneho kvetu môže poskytnúť veľmi dobrý odhad o jeho terpénovom efekte po konzumácii.
Existuje viac ako 140 rôznych terpénov, ktoré sa nachádzajú v kanabise. Sú to prchavé organické molekuly, ktoré sa produkujú v živicových žľazách kanabisu a vytvárajú rôzne jedinečné arómy prítomné v kmeňoch kanabisu.
Môžete počuť, že termíny terpény a terpenoidy sa používajú zameniteľne. Terpenoidy sú terpény, ktoré prešli oxidáciou (väčšinou sušením a vytvrdzovaním). Títo dvaja sú si v mnohom podobní.
Terpény pomáhajú prilákať opeľovače a odpudzovať predátorov. Poskytujú tiež niekoľko terapeutických výhod.
Terpény sa nenachádzajú len v konope. Je zaujímavé, že javorový sirup má viac ako 300 rôznych terpénov. Niet divu, že je tak plná chuti. Prírodný kaučuk je tiež bohatý na terpény, rovnako ako neem.
Syntetické terpény sa často používajú ako prísady do potravín a umelé príchute.
Ako fungujú terpény?
Terpény sú schopné produkovať svoje terapeutické výhody interakciou s endokanabinoidným systémom.
V roku 1988 dvaja vedci zaoberajúci sa kanabisom – S. Ben-Shabat a Raphael Mechoulam – objavili, že kanabinoidy, terpény a flavonoidy môžu spolupracovať a vytvárať synergický liečebný efekt.
Jednoducho povedané, keď budete konzumovať konopný extrakt, ktorý je plnospektrálny, pravdepodobne zažijete liečivý účinok, ktorý je silnejší a bude trvať dlhší čas prostredníctvom účinku symbiózy. Stručne povedané, zažívame liečivé výhody terpénov prostredníctvom sprievodného účinku.
Aký je bod varu terpénov?
Každý terpén bude mať iný bod varu na základe jeho jedinečného chemického zloženia. Vo všeobecnosti terpény začínajú vrieť pri 155 °C (311 °F). Ako myrcén vrie pri 166 °C (330 °F).
Začnú sa však rozpadať pri nižšej teplote okolo 21 °C (70 °F) až 37 °C (100 °F).
Aký je rozdiel medzi primárnymi a sekundárnymi terpénmi?
Primárne terpény v kanabise sa nachádzajú vo vysokých množstvách a sú zodpovedné za arómu produkovanú kmeňmi konope. Sekundárne terpény sa môžu nachádzať v malých množstvách a prispievajú k účinkom vyvolaným kmeňom.
Dostávajú vás terpény “HIGH”?
Zatiaľ čo terpény môžu určite ovplyvniť vašu nadváhu, nevyvolajú žiadne opojné účinky, ako sú euforické pocity THC. Odparovanie a vdychovanie prírodných terpénov (a nosiča) nevyvolá bzučanie, ale môžete pociťovať závraty alebo mierny neznámy pocit.
Terpény však môžu znížiť určité účinky THC, ako je jeho schopnosť vyvolať paranoju a úzkosť, najmä u používateľov, ktorí často nekonzumujú kanabis. Terpény vás nedostanú vysoko, ale môžu zlepšiť váš celkový zážitok.
Ako používat terpény
Teraz, keď viete o potenciáli terpénov vo vašom režime konzumácie kanabisu, môžete ich konzumovať rôznymi spôsobmi. Jedným z najúčinnejších spôsobov konzumácie terpénov v kanabisových kvetoch alebo koncentrátoch je vaporizácia.
Stolné a prenosné vaporizéry na extrakty suchých bylín a kanabisu umožňujú používateľom ohrievať ich materiál pri dostatočne nízkych teplotách na udržanie terpénov, ktoré majú nižší bod varu ako kanabinoidy ako THC.
Každý terpén má inú teplotu varu. Napríklad bod varu myrcénu je 334 °F. Pinén vrie pri 311ºF. THC vrie pri približne 220 °F. Vaporizéry s precíznou reguláciou teploty môžu používateľom pomôcť pomaly dosiahnuť tieto teploty a zažiť sviežu chuť.
Spotrebitelia si tiež môžu kúpiť terpény na predaj vo forme terpénového oleja od mnohých uznávaných značiek terpénov, ako sú True Terpenes, Floraplex Terpenes, Blue River Terpenes, The Terpene Store, Green Roads Terpenes, Fogg Terpenes, Kind Terpenes, Elevation Terpenes a Terpene Lab.
Sú terpény legálne?
Áno. Terpény môžu byť botanicky odvodené z mnohých rastlín, ktoré nie sú kanabisom. Títo výrobcovia vyrábajú potravinárske, prírodné a organické terpény, ktoré boli schválené FDA na bezpečnú konzumáciu. Nalejte terpény do jedál, koncentrátov, topických prípravkov a ďalších.
Práve sme začali poškriabať povrch terapeutického potenciálu terpénov. Keď sa obmedzenia výskumu kanabisu uvoľnia, budeme schopní lepšie pochopiť, ako presne terpény ovplyvňujú rôzne kanabinoidy a zmiernenie symptómov.
Záver
Hoci štúdium terpénov môže byť zložité a náročné aj pre tých vedeckých nadšencov, pre laikov zohrávajú terpény obrovskú úlohu pri poskytovaní rozmanitosti mnohým kmeňom kanabisu, ktoré sú dnes dostupné na trhu.
Terpény poskytujú jedinečné, individuálne príchute našich obľúbených kmeňov – a aký by bol život bez rozmanitosti!
Z hľadiska spotreby mnohí skúsení konzumenti kanabisu uprednostňujú vaping pred fajčením ako preferovaný spôsob prežívania terpénov. Nehorľavý charakter vaporizérov sa dokonale hodí k niekedy jemným a jedinečným príchutiam rôznych druhov.
Linalool
Linalool je zodpovedný za kvetinové tóny v kanabise. Bežná je aj v levanduli a aromatických bylinkách. Vytvára relaxáciu a navodzuje spánok.
Linalool má kvetinové a levanduľové podtóny. Odrody s vysokým obsahom linaloolu podporujú upokojujúce, relaxačné účinky. Linalool sa po stáročia používa ako prostriedok na spanie a je všeobecne známe, že znižuje stres.
Linalool, ktorý sa nachádza v kmeňoch ako Lavender a Skywalker OG, sa tiež používa na zmiernenie symptómov záchvatov a poskytuje úľavu tým, ktorí trpia psychózou.
Linalool znižuje úzkostné emócie, ktoré niekedy vyvoláva čisté THC, a preto je užitočný pri liečbe úzkosti. Štúdie tiež naznačujú, že linalool posilňuje imunitný systém.
VôNa, úCinky a použitie Linaloolu
Pozrime sa bližšie na linalool. Linalool, ktorý nie je v kanabise taký bežný ako myrcén a limonén, je jedným zo sekundárnych terpénov, ktoré sú v rastline dosť rozšírené, hoci sa v žiadnom prípade nenachádza v každom kmeni alebo dokonca vo väčšine kmeňov. Má výraznú arómu, ktorú si veľa ľudí rýchlo spojí s vôňou marihuany.
Linalool je prítomný v stovkách druhov rastlín, ako aj v marihuane. Tento terpén je známy svojou korenistou a kvetinovou arómou, ktorá sa odlišuje od mnohých kmeňov kanabisu.
Tento terpén je bezfarebný alebo má svetložltý odtieň. Nachádza sa v mnohých komerčných produktoch, ako sú parfumy, šampóny, čistiace prostriedky, saponáty a mydlá. Je tiež prítomný v niektorých repelentoch proti hmyzu a je známe, že odpudzuje blchy, komáre a šváby.
ÚCinky a zdravotné prínosy Linaloolu
Liečebné účinky linaloolu sú známe už mnoho rokov. Má upokojujúce vlastnosti, ktoré vedú k pocitom hlbokej relaxácie, čo z neho robí dobrú voľbu pre ľudí s nespavosťou.
Testy vykonané na myšiach a linaloole naznačujú, že znižuje úzkosť a panické správanie a existuje veľa neoficiálnych dôkazov, že linalool vyvoláva podobnú reakciu u ľudí.
Linalool je tiež známy svojimi analgetickými vlastnosťami, takže mnohé kmene, ktoré ho obsahujú, sú známe svojimi účinkami na zmiernenie bolesti.
Je to pozoruhodné, pretože sú potrebné lieky na zmiernenie bolesti, ktoré môžu jedného dňa nahradiť nebezpečné opioidy, o ktorých je známe, že spôsobujú neprijateľné straty na životoch. Linalool je známy tým, že zvyšuje hladiny adenozínu, inhibičnej mozgovej chemikálie, o ktorej je známe, že blokuje bolesť.
Jedna štúdia, ktorá vystavovala pacientov levanduľovému oleju bohatému na linalool, ukázala veľký prísľub pre vlastnosti linaloolu zabíjajúce bolesť. Pacienti dostanú dostatočnú úľavu od bolesti, že sa mohli vzdať používania tradičných liekov proti bolesti – menovite opioidných liekov.
Linalool tiež preukázal sľubné zlepšenie pamäte. Použitie tohto terpénu pri liečbe Alzheimerovej choroby nebolo široko študované, ale doteraz uskutočnený výskum naznačuje, že má sľubný potenciál pre tento nevyliečiteľný stav.
Štatistické údaje zozbierané v roku 2018 naznačujú, že 5,7 milióna Američanov všetkých vekových skupín trpí Alzheimerovou chorobou, pričom 5,5 milióna z týchto ľudí má 65 rokov alebo viac. Desať percent ľudí starších ako 65 rokov má oficiálne diagnostikovanú Alzheimerovu chorobu, čo z nej robí poruchu osobitného záujmu.
Toto progresívne a v súčasnosti nezvratné ochorenie má za následok degeneráciu mozgu a stratu pamäti a kognitívnych schopností. Doterajšie liečebné stratégie boli väčšinou neúspešné a v súčasnosti nie je známy žiadny liek.
Je tiež známe, že je prospešný pri brzdení rastu baktérií a húb a možno aj pri liečbe rakoviny. Celá škála prospešných vlastností linaloolu zostáva do značnej miery nevyužitá a budúce lekárske využitie tohto terpénu by mohlo zahŕňať celý rad liečebných postupov.
Terpény?
Jednoducho povedané, terpény sú vonné oleje, ktoré kanabis a iné rastliny prirodzene vlastnia a ktoré definujú ich arómy a chute. Sú to, čo dáva Lemon Skunk jeho výrazný citrusový funk a Chem Dawg jeho štipľavé vlastnosti nafty.
Každý kmeň je iný a terpény sú najzrejmejším prvkom, ktorý ich odlišuje. Terpény sa nachádzajú aj v mnohých iných rastlinách. Milujete vôňu čerstvej bazalky? Áno, môžete poďakovať terpénom za lákavú vôňu bazalky.
Konopné terpény sa najsilnejšie detegujú v zrelom, neoplodnenom (nezasiatom) kvete. Bohužiaľ, tieto terpény sa môžu v sušených kvetoch ľahko degradovať nesprávnym skladovaním, manipuláciou a vystavením svetlu.
Akákoľvek diskusia o terpénoch by sa mala dotýkať aj kanabinoidov. Terpény a kanabinoidy (vrátane THC a CBD) prispievajú k účinku kanabisu pri konzumácii.
Obidve sa viažu na receptory v mozgu, čím vytvárajú celkový účinok na naše telá – vrátane euforickej nálady, ktorú väčšina ľudí hľadá pri zážitku z kanabisu.
Ľudia niekedy príliš zjednodušujú rôzne účinky indiky a sativy tým, že uvádzajú, že indika vytvára sedatívne, gaučové bzučanie v celom tele, zatiaľ čo sativa vedie k motivačnému cerebrálnemu vzrušeniu.
Aj keď je to vo všeobecnosti pravda, je to jedinečný vzťah medzi kanabinoidmi a terpénmi a ich kombinovaný vplyv (známy ako efekt sprievodu), ktorý skutočne definuje úplný zážitok.
Liečebný prínos z interakcií terpénov a kanabinoidov si vyžaduje pokračovanie štúdie. Niektorí pacienti s kanabisom uprednostňujú výsledky celej kanabisovej (kvetovej) terapie pred syntetickými alebo konopnými koncentrátmi, ako sú destiláty, ktoré odstraňujú prírodné terpény.
Stačí povedať, že vzťah kanabinoidných terpénov je fascinujúci a zložitý, ale stredobodom budú samotné terpény – a je o čom diskutovať.
Hoci kanabis obsahuje viac ako 140 druhov terpénov, len asi tucet je bežných a my sa zameriame na sedem najrelevantnejších z nich, pričom budeme diskutovať o ich prítomnosti v niektorých z našich obľúbených kmeňov.
Či už je to vlhká indica alebo ohnivá sativa, niekedy len závan konkrétneho kvetu môže poskytnúť veľmi dobrý odhad o jeho terpénovom efekte po konzumácii.
Existuje viac ako 140 rôznych terpénov, ktoré sa nachádzajú v kanabise. Sú to prchavé organické molekuly, ktoré sa produkujú v živicových žľazách kanabisu a vytvárajú rôzne jedinečné arómy prítomné v kmeňoch kanabisu.
Môžete počuť, že termíny terpény a terpenoidy sa používajú zameniteľne. Terpenoidy sú terpény, ktoré prešli oxidáciou (väčšinou sušením a vytvrdzovaním). Títo dvaja sú si v mnohom podobní.
Terpény pomáhajú prilákať opeľovače a odpudzovať predátorov. Poskytujú tiež niekoľko terapeutických výhod.
Terpény sa nenachádzajú len v konope. Je zaujímavé, že javorový sirup má viac ako 300 rôznych terpénov. Niet divu, že je tak plná chuti. Prírodný kaučuk je tiež bohatý na terpény, rovnako ako neem.
Syntetické terpény sa často používajú ako prísady do potravín a umelé príchute.
Ako fungujú terpény?
Terpény sú schopné produkovať svoje terapeutické výhody interakciou s endokanabinoidným systémom.
V roku 1988 dvaja vedci zaoberajúci sa kanabisom – S. Ben-Shabat a Raphael Mechoulam – objavili, že kanabinoidy, terpény a flavonoidy môžu spolupracovať a vytvárať synergický liečebný efekt.
Jednoducho povedané, keď budete konzumovať konopný extrakt, ktorý je plnospektrálny, pravdepodobne zažijete liečivý účinok, ktorý je silnejší a bude trvať dlhší čas prostredníctvom účinku symbiózy. Stručne povedané, zažívame liečivé výhody terpénov prostredníctvom sprievodného účinku.
Aký je bod varu terpénov?
Každý terpén bude mať iný bod varu na základe jeho jedinečného chemického zloženia. Vo všeobecnosti terpény začínajú vrieť pri 155 °C (311 °F). Ako myrcén vrie pri 166 °C (330 °F).
Začnú sa však rozpadať pri nižšej teplote okolo 21 °C (70 °F) až 37 °C (100 °F).
Aký je rozdiel medzi primárnymi a sekundárnymi terpénmi?
Primárne terpény v kanabise sa nachádzajú vo vysokých množstvách a sú zodpovedné za arómu produkovanú kmeňmi konope. Sekundárne terpény sa môžu nachádzať v malých množstvách a prispievajú k účinkom vyvolaným kmeňom.
Dostávajú vás terpény “HIGH”?
Zatiaľ čo terpény môžu určite ovplyvniť vašu nadváhu, nevyvolajú žiadne opojné účinky, ako sú euforické pocity THC. Odparovanie a vdychovanie prírodných terpénov (a nosiča) nevyvolá bzučanie, ale môžete pociťovať závraty alebo mierny neznámy pocit.
Terpény však môžu znížiť určité účinky THC, ako je jeho schopnosť vyvolať paranoju a úzkosť, najmä u používateľov, ktorí často nekonzumujú kanabis. Terpény vás nedostanú vysoko, ale môžu zlepšiť váš celkový zážitok.
Ako používat terpény
Teraz, keď viete o potenciáli terpénov vo vašom režime konzumácie kanabisu, môžete ich konzumovať rôznymi spôsobmi. Jedným z najúčinnejších spôsobov konzumácie terpénov v kanabisových kvetoch alebo koncentrátoch je vaporizácia.
Stolné a prenosné vaporizéry na extrakty suchých bylín a kanabisu umožňujú používateľom ohrievať ich materiál pri dostatočne nízkych teplotách na udržanie terpénov, ktoré majú nižší bod varu ako kanabinoidy ako THC.
Každý terpén má inú teplotu varu. Napríklad bod varu myrcénu je 334 °F. Pinén vrie pri 311ºF. THC vrie pri približne 220 °F. Vaporizéry s precíznou reguláciou teploty môžu používateľom pomôcť pomaly dosiahnuť tieto teploty a zažiť sviežu chuť.
Spotrebitelia si tiež môžu kúpiť terpény na predaj vo forme terpénového oleja od mnohých uznávaných značiek terpénov, ako sú True Terpenes, Floraplex Terpenes, Blue River Terpenes, The Terpene Store, Green Roads Terpenes, Fogg Terpenes, Kind Terpenes, Elevation Terpenes a Terpene Lab.
Sú terpény legálne?
Áno. Terpény môžu byť botanicky odvodené z mnohých rastlín, ktoré nie sú kanabisom. Títo výrobcovia vyrábajú potravinárske, prírodné a organické terpény, ktoré boli schválené FDA na bezpečnú konzumáciu. Nalejte terpény do jedál, koncentrátov, topických prípravkov a ďalších.
Práve sme začali poškriabať povrch terapeutického potenciálu terpénov. Keď sa obmedzenia výskumu kanabisu uvoľnia, budeme schopní lepšie pochopiť, ako presne terpény ovplyvňujú rôzne kanabinoidy a zmiernenie symptómov.
Záver
Hoci štúdium terpénov môže byť zložité a náročné aj pre tých vedeckých nadšencov, pre laikov zohrávajú terpény obrovskú úlohu pri poskytovaní rozmanitosti mnohým kmeňom kanabisu, ktoré sú dnes dostupné na trhu.
Terpény poskytujú jedinečné, individuálne príchute našich obľúbených kmeňov – a aký by bol život bez rozmanitosti!
Z hľadiska spotreby mnohí skúsení konzumenti kanabisu uprednostňujú vaping pred fajčením ako preferovaný spôsob prežívania terpénov. Nehorľavý charakter vaporizérov sa dokonale hodí k niekedy jemným a jedinečným príchutiam rôznych druhov.